Autoriai

AutoriaiLeidykla gali pasidžiaugti per savo veiklos laikotarpį užauginusi brandų derlių, kurio svariausi vaisiai – Antano Rimvydo Čaplinsko Vilniaus gatvių istorijos knygos. A. R. Čaplinskas gerai žinomas vilniečiams ir besidomintiems Vilniaus istorija, dažnai dalyvauja televizijos ir radijo laidose apie Vilnių, publikavo nemažai straipsnių ir knygų apie miesto praeitį. Charibdės leidykloje išleido 4 Vilniaus gatvių istorijos serijos knygas. 1998 metais išėjo pirmoji knyga Šv. Jono, Dominikonų, Trakų gatvės, pelniusi tų metų Lietuvos gražiausios knygos diplomą, 2001 metais – Valdovų kelias, Rūdninkų gatvė, 2002 metais Valdovų kelias, Didžioji gatvė ir 2005 metais – Valdovų kelias, Pilies gatvė. Dar viena A. R. Čaplinsko knyga, dvikalbis miesto gatvių pavadinimų žinynas su seniūnijų žemėlapiais – Vilniaus gatvės. Istorija. Vardynas. Žemėlapiai – išėjo 2000 metais. Nuolat darbuodamasis archyvuose autorius rado daug naujos archyvinės ir ikonografinės medžiagos, todėl 2008 metais buvo publikuotas pataisytas ir papildytas pirmosios knygos leidimas.

Savo pirmąjį detektyvą apie privatų seklį iš Kauno Aldą Gailiušį lietuviškoji Agatha Christie Birutė Mackonytė parašė daugiau kaip prieš dvidešimt metų. Jau tada skaitytojai sutiko jį palankiai ne tik kaip atkaklų vienišių, padedantį žmonėms išspręsti problemas, kurių neiimdavo uniformuoti tyrėjai, bet ir kaip visiškai naują literatūrinį herojų, drįstantį dirstelėti toliau ir giliau negu tada buvo galima.

1998 metais Birutė Mackonytė Charibdės leidykloje išleido savo detektyvą Lošimas septyniais laikrodžiais su naujais detektyvo Aldo Gailiušio nuotykiais ir skaitytojai vėl pasitiko jį labai palankiai – autorė pelnė 1998 m. Vidaus reikalų ministerijos ir kūribinių sąjungų konkurso laurus. Knyga pakartota 1999 metais ir atnešė autorei Gintarinės kilpos apdovanojimą. 2005 metais Birutė Mackonytė išleido detektyvinį romaną Uždengta korta. Tai bene brandžiausias autorės detektyvas, mažai kuo nusileidžiantis geriausiems užsienio autorių kūriniams.

„Detektyvas – pramoginis žanras, bet kartu tai ir jo veikėjų istorijos, – sako B. Mackonytė. – Man patinka jas pasakoti su atlaidžia šypsena.“

Kiti mūsų autoriai rašo labia įvairiomis temomis. Charibdėje du savo romanus – Ornamentą ir Gaidžių milžinkapį – išleido dabar postmodernistu tituluojamas Herkus Kunčius. Debiutines knygas išleido tokie autoriai kaip Nėrius Pečiūra, Vilė Vėl. Du romanus mūsų leidykloje išspausdino Teodoras Četrauskas, kurio pirmasis romanas Tarsi gyventa pirmiau buvo išleistas Vokietijoje ir tik paskui Lietuvoje. Vilhelmina Bruni (Aldona Staškevičienė) skaitytojams pateikė meilės romaną. Leidykla publikavo neskelbtų Vilijos Šulcaitės eilėraščių knygelę.

Marija Aušrinė Pavilionienė gvildeno XX amžiaus Vakarų dramas. Marytė Kuodytė savo knyga Stebuklingieji akmenys susidomėjimu tauriaisiais akmenimis užkrėtė ne tik visą Charibdės kolektyvą, bet ir daug skaitytojų. Šiltas atsiminimų knygas išleido Felicija Jakutytė ir Goda Ferensienė. Savo piešinių ir tekstų albumą išleido dailininkas Romas Orantas, pirmasis leidyklos įvaizdžio formuotojas ir ženklo kūrėjas. Profesorius habilituotas daktaras Leonidas Melnikas peržvelgia svarbų kultūros istorijos puslapį – Lietuvos žydų muzikinį paveldą.

Dr. Gintautas Daubaras paskelbė savo monografiją apie psichiatrijos problemas somatinėse gydymo įstaigose. Charibdė išleido KMUK vadovo prof. habil. Dr. Juozo Pundziaus sudarytą, daugelio KMUK Chirurgijos klinikos gydytojų, chirurgų, mokslininkų ir pedagogų parašytą Chirurgijos vadovėlį ir publikavo paties profesoriaus parašyto Klinikinio pilvo tyrimo vadovėlio pataisytą leidimą

 

Knygos paieška

Naujienos

Rengiamos