Apie mus

Charibdės leidykla įkurta 1995 metų gruodį. Po ilgų apmąstymų dėl pavadinimo. Dažnai mūsų klausia, ką reiškia tas keistas pavadinimas.

Graikų mituose Charibdė, žemės deivės Gajos ir jūros dievo Poseidono duktė, buvo najadė jūros nimfa, kuri pagrobusi Heraklio galvijus užrūstino Dzeusą ir šis nutrenkęs ją į jūrą pavertė sūkuriu. Pasak kito mito, Charibdė pavogusi iš Hermio Geriono jaučius.

Tikra laivus skandinančia pabaisa Charibdė tapo Homero Odisėjoje. Vis dėlto Charibdė praleido grįžtantį į tėvynę Odisėją ir neįveikiamos užduoties atlikti išsiųstų argonautų laivą.

Pavadinimas lėmė ir knygų pasirinkimą. Leidžiame tai, ką parašė vyrai ir moterys apie didžiąsias gyvenimo vertybes – meilę, atsakomybę, ištikimybę, grožį, dvasinę ir fizinę sveikatą, žmogaus sielos gelmes. Leidžiame knygas, kurios įsuka visuomenę į diskusijas, kurios keičia nuostatas, požiūrius, kurių daugelis kadaise išjudino sustingusią ramaus literatūrinio gyvenimo tėkmę.

Tačiau ne pavadinimas, o visų dirbančių kartu sutelktumas padėjo nedidelei mūsų leidyklai išgyventi ir rasti savo vietą rinkoje. Tai mūsų autoriai, rašantys ir leidžiantys knygas Charibdės leidykloje, kolegos leidėjai iš užsienio, maloniai su mumis bendradarbiaujantys. Skaitytojai, skaitantys ir mėgstantys mūsų išleistas knygas.

Apie mus rašo

„Charibdės“ leidykla Vilniuje jau atkreipė skaitančiosios visuomenės dėmesį į tokias knygų serijas, kaip „Modernioji klasika“, „Naujas romanas“, „Vilniaus gatvės“ ir kt.

Respublika, 2003

 

Knygos paieška

Naujienos

Rengiamos